تعویض فوم صندلی

تعمیرات صندلی میلاد ارائه دهنده ی خدمات تعویض فوم صندلی در تهران

تعویض فوم صندلی

بعد از استفاده طولانی مدت از هر وسیله ای  به مرور زمان با کهنگی و استهلاک بخش های مختلف آن وسیله مواجه می شویم. در گذشته با پوسیدگی و خرابی بخشی از یک وسیله ناگزیر به کنار گذاشتن کل ابزار و وسیله ای خاص می شدیم. شرکت ها و کارگاه های تولیدکننده ابزارها و وسایل مختلف اداری، خانگی، الکتریکی یا ماشینی با در نظر داشتن این نقص، سیاست هایی را در پیش گرفتند که باعث حفظ رقابت بازار به نفع محصولات خود شود.به طور طبیعی خریدار هیچ محصولی مایل به دور ریختن و کنار گذاشتن محصول خریداری شده خود، آن هم در مواقعی بعد از گذشت مدت کوتاهی، نیست. در نتیجه کارگاه های و شرکت های تولیدی در تولید ابزارها و وسایل خاص خود روشی را در پیش گرفتند که به نفع مصرف کننده و موجب افزایش فروش آن ها باشد؛ آن روش قابلیت تعمیر و بازسازی اجزای مختلف صندلی یک وسیله و ابزار خاص بود.

 مبل ها و صندلی های اداری و یا صندلی خودرو یا موتور، بعد از مدتی استفاده ممکن است با انواع نقص ها و خرابی مواجه شود. گاهی ممکن است قطعات صندلی اداری  نیاز به تعمیر داشته باشد و یا مبل لابی شرکت یا منزل دیگر راحتی و زیبایی روزهای اول خود را نداشته باشد.

یکی از مواردی که باعث می شود مانند روزهای اول، بر روی یک مبل احساس راحتی سابق را نداشته باشیم، پوسیدگی و از کارافتادگی فوم صندلی یا مبل است. با کهنه شدن فوم مبل یا صندلی به هیچ عنوان مجبور به کنار گذاشتن مبل سابق و خریداری مبلمان جدید نیست؛ زیرا کارگاه ها و مجموعه های حرفه ای تعمیرات صندلی کار بازسازی مبلمان و صندلی اداری یا خانگی را با رعایت استاندارهای شرکت های تولیدی مبل و بازسازی زیبایی اولیه انجام می دهند.حتی در مواقعی تعویض فوم صندلی یا مبل را می توان همراه با تعویض رویه صندلی انجام داد تا حس رضایت تازگی بیشتری داشته باشیم.در ادامه مطلب توضیحات مختصری در رابطه با تعریف فوم و تقسیمات مختلف آن خواهیم پرداخت.

فوم چیست ؟

در واقع خانواده  فوم ها ترکیبات شیمیایی خاصی هستند که به حرارت مستقیم و غیر مستقیم در کوره ها ساخته شده و در داخل آنها سلول توزیع می گردد، یک سلول خلع کوچکی است که در حین تولید فوم توسط گاز در داخل پلیمر ایجاد می شود این سلول های توزیع شده می توانند باز، نیمه باز و بسته باشند. فوم ها به نسبت ابر و اسفنج از ماندگاری بالاتری برخوردارند به همین دلیل در کالا های با کیفیت به صورت گسترده استفاده می شود.

خانواده فوم ها به سه شاخه تقسیم بندی می شوند:

  • فوم پلی یورتان Foam Polyurethane
  • فوم پلی اتیلن foam polyethylyne
  • فوم پلی استالین Styrofoam

کاربرد فوم نوع دوم و سوم بیشتر به عنوان عایق های حرارتی، صوتی ، نیز ضربه گیر و….. به کار میرود.

تعویض فوم صندلی

انواع فوم صندلی اداری

امروزه فوم ها بر اساس کاربرد به دسته های مختلفی تقسیم بندی می شوند. فوم ها در مبلمان اداری ، خانگی و صندلی های اداری مورد استفاده قرار می گیرند. به طور کلی در صنعت مبلمان و صندلی اداری سه نوع فوم وجود دارد که به فوم سرد ، فوم گرم  و فوم ویژه تقسیم بندی می شوند. این دو نوع فوم که در نحوه ی تولید با هم تفاوت دارند دارای مزایا و معایبی هستند. امروزه تولید کنندگان مبل و صندلی های اداری معمولا از فوم های سرد استفاده می کنند، که طول عمر و مقاومت بالاتری نسبت به فوم های گرم دارد.

فوم سرد صندلی اداری

نام گذاری “فوم سرد” نیز به دلیل استفاده از حرارت غیر مستقیم یا دمای پایین در مراحل تولید می باشد دمای پایین باعث شکل گیری بیشتر مولکول های فوم سرد می شود همین علت باعث عملکرد بهتر و طول عمر بالای فوم می گردد. صندلی هایی که با فوم سرد درست شده اند از کیفیت بالایی در دراز مدت برخوردار هستند و می توان روی دوام و بقای آنان بیش از سایر صندلی هایی که با فوم گرم ساخته می شوند، حساب کرد  .فوم صندلی استاندارد و ارگونومیک سبب افزایش گردش خون، محافظت از ستون فقرات و عضلات گردن و همچنین با پر نمودن گودی کمر باعث نشستن های کاملا درست و استاندارد حتی در بازه های زمانی بسیار طولانی می شود.

نام دیگر فوم سرد فوم مموری است. این نوع فوم کاربرد بسیاری در صنعت ساخت صندلی و مبلمان اداری دارد. از نام فوم سرد مشخص است که این نوع فوم در مجاورت حرارت غیر مستقیم و دمای پایین تولید می‌شود و شکل پذیری بهتر و طول عمر بالا تری نسبت به فوم های گرم دارد. معمولا از این نوع فوم در قسمت نشیمن گاه مبلمان راحتی استفاده می شود.

 فوم ویژه صندلی اداری

فوم ویژه به گونه‌ای تولید می‌شود، که خواص فوم گرم و سرد را همزمان داشته باشد و از لحاظ نرمی و سفتی بین فوم سرد و فوم گرم قرار بگیرد که جدیدا برای مبل استیل و راحتی از این نوع فوم استفاده می‌شود.

فوم گرم صندلی اداری

دلیل نامگذاری فوم گرم، نحوه ی تولید آن می باشد. فوم گرم برخلاف فوم های سرد در دمای بالای کوره و با حرارات مستقیم پخته می شود. ویژگی اصلی فوم گرم سفت بودن آن است هرچند این خاصیت به مرور زمان نرم تر می شود.فوم گرم کمترین خاصیت ارتجاعی را دارد  که در دمای بالای کوره پخته می شود. فوم های گرم معمولا  طول عمر پایین تری دارند و به مرور زمان به اصطلاح گود می روند و بعد از مدتی نیاز به تعویض و تقویت فوم صندلی پیدا میکند. فوم گرم اغلب در صندلی اتومبیل ها و ساختار مبل بکار گرفته می شود.

حال که با تقسیم بندی انواع فوم های صندلی و مبلمان اداری آشنا شده اید در ادامه به تقسیم بندی دیگر فوم ها می پردازیم. این فوم ها ویژگی های متفاوتی دارند که بر اساس آنها در قسمت های مختلف صندلی به کار برده می شوند. ازجمله این ویژگی‌ها می‌توان به عایق بودن در برابر صدا، حرارت و ضربه‌گیر بودن اشاره کرد. حتی بعضی از فوم‌ها رطوبت را در خود نگه نمی‌دارند و آب را از خود عبور می دهند. بعضی از فوم ها هستند که در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و روی آب شناور باقی می مانند مثل تخته های شنا.

تفاوت فوم گرم با فوم سرد

علت نامگداری فوم گرم به این دلیل است که آن را در دمای بالا پخته می شود ولی فوم سرد از حرارت غیر مستقیم و دمای کم تولید می شود که فرصت بیشتری برای شکل گیری مولکول ها است و به همین دلیل حالت ارتجاعی فوم سرد از فوم گرم بیشتر است و نرم تر از فوم گرم است معمولا از فوم سرد در قسمت کف در مبلمان راحتی به دلیل نرم بودن و طول عمر آن نسبت به فوم گرم استفاده می کند.

تعویض فوم صندلی

تعویض فوم صندلی اداری

هنگام تعویض فوم صندلی مبل ابتدا تمامی روکش و فوم از بدنه صندلی درآورده می‌شوند و تنها بخشی از چاچوب صندلی باقی می‌ماند. در مرحله بعد فوم‌ یا اسفنج جدید به کف و پشتی صندلی چسبانده می‌شود. انجام نادرست این قسمت باعث ایجاد ناراحتی هنگام نشستن روی صندلی می‌شود. در مرحله آخر تعویض فوم صندلی پارچه ها روی فوم یا اسفنج را می‌پوشاند و رویه اصلی روی صندلی قرار می‌گیرد.

نحوه شناسایی فوم گرم از فوم سرد

انگشت  به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و پس از چند لحظه آنرا بردارید، در صورتیکه  جای انگشت شما روی فوم باقی نماند، آن فوم، فوم سرد است و اما اگر جای انگشتتان بصورت فرورفتگی باقی ماند یا آن را سوراخ کرد آن فوم، فوم گرم است. فوم های سرد در دمای پایین سفت می شوند و در دمای بالا فوم نرم تر می شود.

انواع فوم و کاربرد های آن‌ها در صنعت مبلمان

پلی‌استر فشرده

این الیاف درواقع فوم نیستند ولی در صنعت مبلمان خانگی و اداری به کار برده می شوند و نسبتا هزینه کمتری نسبت به بقیه فوم ها دارند. این الیاف قابل شستشو بوده و در اثر شستشو از بین نرفته و تغییر رنگ نمی‌دهد به همین علت از این الیاف در تولید پوشاک و دیگر صنعت ها استفاده می شود.

الیاف پلی استر فشرده رطوبت را در خود نگه نمی دارند و در کمترین زمان خشک می شوند. الیاف پلی استر فشرده عایق بسیار خوبی برای صدا و حرارت هستند و در صنعت تولید مبلمان و صندلی های اداری و همچنین کوسن یا بالشتک های مبل ارزان قیمت از این نوع فوم استفاده می شود.

تعویض فوم صندلی

فیبر پلی‌استر

  این نوع فوم بیشتر برای بالش، کوسن، و تکیه گاه مبل کاربرد دارد. پلی استر به طور کلی فوم محسوب نمی‌شوند ولی جایگزین مناسبی برای فوم‌ها هستند. شکل ظاهری این فوم مانند پنبه است ولی قابل شستشو بوده و نرمی خاصی دارد در نتیجه به ‌مرورزمان تغییر شکل نمی‌دهد و یا سفت نمی‌شود. فیبر پلی استر حساسیت زا نبوده و در برابر قارچ زدگی مقاوم هستند.

 فوم پلی یورتان ضد میکروبی

  فوم پلی یورتان ضد میکروبی به دلیل این که از سفتی خوبی برخوردار است در قسمت نشیمن گاه مبلمان استفاده می شود. فوم  های پلی یورتان مایعات را به سرعت در خود دفع و از رشد قارچ یا کپک در فوم جلوگیری می‌کند. به همین دلیل برای صندلی‌های قایق‌ بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد.

فوم پلی یورتان تراکم بالا

این نوع فوم همانند فوم های فوم پلی یورتان ضد میکروبی هستند با این تفاوت که تراکم بالا تری دارند و ضد میکروب نیستند. تراکم بالای این نوع فوم باعث شده تا انعطاف پذیری بیشتری داشته باشد . فوم های پلی یورتان تراکم بالا ،  تا 12 سال کیفیت خود را حفظ می کنند.

محاسبه هزینه تعویض فوم صندلی اداری

با توجه به افزایش شدید قیمت ها تعمیرات صندلی های اداری در میان مردم طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. هزینه تعویض فوم صندلی به عواملی مثل نوع فوم ، صندلی و میزان فوم استفاده شده در صندلی و سایر عوامل بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت ­ها با کارشناسان صندلی میلاد تماس بگیرید.

هزینه تعویض فوم صندلی به چه عواملی بستگی دارد؟

هزینه تعویض فوم صندلی به عواملی مثل نوع فوم ، صندلی و میزان فوم استفاده شده در صندلی و سایر عوامل بستگی دارد. برای اطلاع دقیق از قیمت ­ها با کارشناسان صندلی میلاد تماس بگیرید: 09125445996

فوم های صندلی اداری به چند دسته تقسیم می شود؟

در صنعت صندلی اداری از فوم های پلی یورتان استفاده میشود. این دسته از فوم ها خود در سه نوع وارد بازار میشوند : فوم گرم و فوم سرد و فوم ویژه .

چگونه می توان فوم سرد را از فوم گرم شناسایی کرد؟

انگشت به قسمتی از فوم فشار وارد کنید و پس از چند لحظه آنرا بردارید، در صورتیکه جای انگشت شما روی فوم باقی نماند، آن فوم، فوم سرد است و اما اگر جای انگشتتان بصورت فرورفتگی باقی ماند یا آن را سوراخ کرد آن فوم، فوم گرم است. فوم های سرد در دمای پایین سفت می شوند و در دمای بالا فوم نرم تر می شود.

phone-call-65x65

مشاوره رایگان