اجرا و ساخت درب های اکوستیک | ارائه دهنده ی خدمات صداگیری درب های اکوستیک | صندلی میلاد

صداگیری درب های اکوستیک

در موارد متعددی سازندگان آپارتمان ها به دلیل صرفه جویی در هزینه تمام شده ساخت آپارتمان، از محصولات و لوازم معمولی برای تکمیل بخش های مختلف ساختمان استفاده می کنند. این مورد تنها محدود به آپارتمان ها و منازل مسکونی نیست و گاهی شرکت ها و مجموعه های کاری حرفه ای نیز از تجهیزات و لوازم قدیمی محل کار خود راضی نیستند. از جمله تجهیزاتی که چه در محل زندگی و چه در محل کار از اهمیت زیادی برخوردار است، درب های بخش های ساختمان است.

  درب اتاق ها، سرویس بهداشتی و حمام، درب وردوی آپارتمان و … محل ورود و خروج صدا، سرما و گرما و آلودگی های محیط به داخل محیط خانه یا محل کار است.

  صداگیری درب آکوستیک از جمله به صرفه ترین خدمات کارگاه های تخصصی درب های آکوستیک است که امروزه توجه بسیاری را به دلیل کاهش هزینه های تعویض و خرید درب آکوستیک نو به خود جلب کرده است.

درب آکوستیک یکی از ضروریات آپارتمان ها و یا مجموعه هایی است که حفظ حریم خصوصی و یا سکوت کامل در محیط آن ها برای ساکنین آن اهمیت زیادی دارد. به عنوان مثال برگزاری جلسات در مجموعه کاری به طوری که نه مزاحم سایر کارکنان شود و نه صروصدای محیط مزاحم فضای جلسه شود یا در فضای کوچک آپاتمان های امروزی حفظ حریم خصوصی اعضای خانواده در اتاق خواب یا سرویس بهداشتی و حمام و یا جلوگیری از ورود سروصدای شلوغی بیرون از منزل، از مواردی است که صداگیری درب آکوستیک را ضروری می سازد.

با فعالیت کارگاه ها و تکنسین های حرفه ای در صداگیری درب آکوستیک، دیگر نگرانی ای از بابت آکوستیک نبودن درب های منزل یا محل کار نخواهیم نداشت. تکنسین های حرفه ای مجموعه صندلی میلاد با استفاده از لوازم مرغوب صداگیری درب آکوستیک و به کارگیری موثر لوازم مربوطه در صداگیری و عایق کردن درب های منزل با دفتر کار در برابر صدا، سرما و گرما و آلودگی های محیط، آماده ارائه خدمات تخصصی در این زمینه است.

در ادامه مطلب با نکاتی راجع به درب های آکوستیک و نحوه صداگیری آشنا خواهیم شد.

درب آکوستیک چیست؟

   از درب های آکوستیک یا درب عایق صدا به منظور جلوگیری ازسر و صدا در مکان های متفاوتی استفاده می شود. درب آکوستیک از ورود صدا های محیط خارجی به محیط داخلی جلوگیری می کند. بیشتر افراد جامعه برای کاهش اساسی  صدا به محیط خانه از درب آکوستیک یا درب عایق صدا به همراه پنجره های دوجداره استفاده می کنند. شما می توانید نمونه بارز درب آکوستیک را در سالن های کنفرانس، سینما، اتاق های مدیریتی و درب های آموزشگاه های موسیقی مشاهد کنید.

درب های ضد سرقت تا حدودی آلودگی صوتی محیط خارجی را کاهش می دهند اما درب آکوستیک از لحاظ کاهش آلودگی صوتی در درجه  و کیفیت بسیار بالاتری نسبت به سایر درب ها دارند. متاسفانه به دلیل هزینه های بالای درب های آکوستیک و پنجره های دوجداره در ساخت و ساز از درب و پنجره های بی کیفیت تری استفاده می شود، در نتیجه مشکلاتی همچون آلودگی صوتی باقی می ماند و ازبین نمی رود.

درب آکوستیک

با گسترش شهر نشینی و افزایش آلاینده های صوتی در حیطه های مختلف، نیاز به درب های ضد صدا یا صداگیری درب های آکوستیک بیشتر مورد توجه قرار گرفت. امروزه در زمینه های وسیعی از درب آکوستیک استفاده میگردد که شامل استودیوهای ضبط صدا، مراکز صنعتی و … میشود. اصول ساخت و مهندسی این درب ها متفاوت و هوشمندانه تر از درب های معمولی مورد استفاده در منازل و ادارات است. بسته به نیاز کاربران مدل های متفاوتی از درب های ضد صدا در بازار موجود میباشد که هر کدام قابلیت های منحصربفردی را دارند. در پاسخ به این سوال که “چرا باید از درب های آکوستیک استفاده کنیم؟” در ادامه به مواردی اشاره خواهیم کرد که نیاز استفاده از این درب ها را آشکار میسازند.

صداگیری درب های اکوستیک

 

کاهش اتلاف انرژی

زمانی که حرف از درب های آکوسیک به میان می آید، اولین ویژگی بارز این درب ها، یعنی ضد صدا بودن به ذهن افراد خطور میکند. این در حالیست که ویژگی های دیگری مانند عایق سرما و گرما بودن، درب های آکوستیک را از سایر درب ها متمایز میسازد.  با استفاده از این درب ها در ساخت آپارتمان ها و منازل مسکونی و بهینه سازی مصرف انرژی، میتوانید در کاهش هزینه ها نیز گامی موثر بردارید.

عایق صوتی درب های اکوستیک

برای جلوگیری از انتقال صدا و ارتعاشات صوتی از اتاقی به اتاق دیگر یا از محیطی به محیط دیگر میتوان از درب های آکوستیک بهره برد. سازندگان مدل های مختلفی از عایق 30 دسی بل الی 54 دسی بل و بیشتر را طراحی و تولید کرده اند تا با توجه به نیاز، کاربران درب مناسب خود را انتخاب کنند.

جلوگیری از نفوذ گرد و غبار

آلودگی ها و ذرات معلق موجود در هوا میتوانند باعث کاهش کیفیت هوای داخل محیط شوند. این مشکل با درزگیری های دقیق و عایق بندی مناسب درب های آکوستیک، قابل حل میباشد.

 

صداگیری درب های اکوستیک

درب ضد صدا یا درب اکوستیک  نوعی از درب می باشد که به میزان قابل توجهی می تواند صدای ایجاد شده از بین رو به محیط داخلی بگیرد . امروزه با افزایش شهر نشینی و همچنین به سرکارآمدن تعداد زیادی از خودرو ها و سایر موارد دیگر داشتن یک محیط آرام و به دور از سر و صدا می تواند بسیار کمک کننده باشد. از جهت دیگر خانه یک بخش از زندگی انسان های می باشد که به منظور ایجاد آرامش مورد استفاده قرار میگرد حال شرایطی را در نظر بگیرد که در محیط خانه سر و صدا بیش از حد وجود داشته باشد و آرامش کافی حتی در موقع خواب را نداشته باشید.
امروزه با پیشرفت زندگی شهرنشینی و ایجاد آلودگی های صوتی، استفاده از عایق صدا در ساختمان سازی امری مهم و اساسی می باشد. استفاده از عایق صدا در ساختار دیوار، کف و غیره می تواند از عبور صدا جلوگیری به عمل آورد. اما از آن جایی که انجام این کار هزینه زیادی در بر دارد، بسیاری از ساختمان سازان از اجرای آن در ساختمان سازی امتناع می کنند . یکی از روش هایی که برای جلوگیری از عبور صدا مورد استفاده قرار می گیرد،صدا گیری درب های آکوستیک ساختمان می باشد. استفاده از درب های اکوستیک می تواند تا اندازه زیادی از عبور صدا جلوگیری به عمل آورد.

صداگیری درب های آگوستیک

مواد قابل استفاده در صداگیری درب های اکوستیک

پشم سنگ

یکی از مناسب ترین مواد در عایق سازی، پشم سنگ میباشد چرا که پشم سنگ با قابلیت جذب ارتعاشات صوتی  به خود، مانع بسیار خوبی در مقابل امواج صوتی میباشد. همچنین پشم سنگ به دلیل طبیعی بودن، جزو مواد سازگار با محیط زیست محسوب میشود. پشم سنگ نوعی پشم معدنی است که از سنگ های آتش فشانی به دست می آید. این سنگ های آتش فشانی را وارد کوره می کنند و دمای کوره را تا 1650 درجه سانتی گراد بالا می برند. سپس با سرعت بسیار زیادی آن را چرخانده که رشته های طولانی به شکل الیاف به دست می آید. پشم سنگ در مواقعی برای صداگیری درب آکوستیک به کار می رود که ساخت درب های ضد صدای لمسه امکان پذیر نباشد.

مزایای استفاده از پشم سنگ برای صداگیری درب آکوستیک

 • عایق حرارتی است.
 • در برابر آتش مقاوم است.
 • سازگار با محیط زیست است.
 • کار با آن آسان است.
 • با انواع مختلف سطوح سازگار است.

چرم (لمسه کاری)

استفاده از چرم و لمسه از رایج ترین راه ها برای صداگیری درب آکوستیک می باشد. درب های ساختمانی عمدتا یا از جنس چوب هستند و یا ام دی اف که یکی از مزیت های چوب نسبت به ام دی اف، عایق بودن بیشتر در برابر صدا است. اما این به این معنا نیست که هیچ صدایی از درب های تمام چوب رد نمی شود. پس با یک لایه چرم بر روی درب، صداگیری درب آکوستیک انجام می شود. با چرم کوبی بر روی درب که به لمسه کاری نیز معروف است، میتوان تا حدی از نفوذ صدا جلوگیری کرد. این تکنیک در ساخت درب های آکوستیک مورد استفاده در استودیو ها و اتاق های کنفرانس کاربرد دارد.

سرب

توانایی جلوگیری از نفوذ صدا در درب های ساخته شده با سرب، مقدار قابل قبولی میباشد اما از پشم سنگ عملکردی کمی ضعیف تر دارد. استفاده از سرب باعث افزایش وزن درب های آکوستیک میشود اما در حین حال میتوان حجم درب های ساخته شده را تا حد زیادی کاهش داد. یکی از مهمترین ویژگی های سرب در روند صداگیری درب آکوستیک، وزن بالای آن است که همین امر سبب عایق بودن آن می شود. از درب های عایق شده با سرب در مکان هایی مانند سینما، استودیوی صدا و… استفاده می شود.

استفاده از فوم در صداگیری درب آکوستیک

می توان از فوم در عایق کردن درب های بدون هسته نیز استفاده کرد. این فوم ها معمولا از جنس پلی استایرن، پلی اورتان و فوم الاستومری هستند. اما به تنهایی خیلی تضمینی برای جلوگیری از صدا نیستند و بیشتر در تکمیل روش لمسه دوزی به کار روند. در این روش ابتدا یک ورق فوم با ضخامت مناسب روی درب نصب می کنند و این کار تا حدی از ورود صدا جلوگیری می کند.

استفاده از رنگ های عایق صدا برای صداگیری درب آکوستیک

یکی دیگر از راه های عایق سازی صدا، استفاده از یک لایه از رنگ های عایق در یک طرف یا دو طرف درب می باشد. این رنگ ها با ایجاد یک ضخامت روی درب، می توانند کمی از صداهای اضافی را جذب کرده و مانع از ورود و خروج اصوات شوند.

ورقه های ضخیم وینیل

یکی دیگر از راه های صداگیری درب آکوستیک، استفاده از ورقه های ضخیم وینیل است. اگرچه کارایی این ورقه ها به اندازه لسمه، یا سرب نیست اما استفاده از این ورق بسیار آسان است به طوری که تنها با استفاده از چسب یک لایه فوم وینیل را بر روی درب چسبانده و از ورود صدا به داخل فضای مورد نظر جلوگیری کنید. این ورقه ها در ضخامت های متفاوت قابل خریداری می باشند.

صداگیری درب های اکوستیک

هدف از استفاده و کاربرد درب آکوستیک

درب آکوستیک یا درب های عایق صدا همانطور که از نام آن ها پیداست به منظور از بین بردن آلودگی صوتی بین فضای داخلی با فضای بیرون استفاده می شوند. درب های ضد صدا یا آکوستیک معمولا بیشتر در سالن های همایش، سینما، کنفرانس، اتاق جلسات، اتاق فرمان و استودیو ها مورد استفاده قرار می گیرد.

ساختار داخلی درب های آکوستیک بر اساس نیاز تعریف شده محیط، باید عایق صوتی مناسبی برای جلوگیری از ورود سرو صدا و امواج صوتی باشد. در برخی از محیط ‌ها نیز باید علاوه بر موارد فوق، سطح درب به عنوان  بازتابنده یا دیفیوزر عمل نماید و باعث بازپخش امواج به مسیرهای متفاوت گردد.

موارد و مکان های مورد استفاده درب های آکوستیک

 • عایق صوتی درب آپارتمان؛
 • سالن های کنفرانس؛
 • درب های ورودی و خروجی سالن سینما؛
 • اتاق های کارگاه ها؛
 • اتاق های مدیریتی؛
 • درب شرکت ها و دفاتر کار؛
 • استودیو ها و اتاق های صدا؛
 • درب توالت و سرویس بهداشتی.

تفاوت درب آکوستیک و نیمه آکوستیک

  تفاوت اصلی درب آکوستیک و درب نیمه آکوستیک در آن است که برای پیاده سازی درب آکوستیک نیاز به پروفیل کشی وجود دارد و هزینه بیشتری می طلبد. درب های آکوستیک که برای صداگیری حداکثری استفاده می شود عموما در مکان هایی همچون استودیو های ضبط صدا و تصویر،اتاق مدیرعامل، سالن تیراندازی و … مورد استفاده قرار می گیرد. اما درب های نیمه آکوستیک از منظر پیاده سازی ساده تر بوده و هزینه کمتری نیز در بردارند. این درب ها به خوبی می توانند نیاز اماکنی همچون سالنهای همایش و کنفرانس را از نظر ایزولاسیون صوتی پاسخگو باشند.

قیمت صداگیری درب آکوستیک

  عایق سازی درب های ساختمانی بر حسب روش به کار رفته می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد. بدیهی است که لمسه کاری، استفاده از سرب و هر کدام از روش ها قیمت متفاوتی دارند. برای آگاهی از قیمت دقیق، می توانید با شماره های مندرج در سایت تماس حاصل نمایید.

phone-call-65x65

مشاوره رایگان